Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 16

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Väst giv
Ö-V i zon
D4
E1092
kn63
kn986
Kkn10
kn6543
92
KD3
96
D87
EKD874
E7
E87532
K
105
10542

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nils Wikstad - Johan Lundström Annika Sjöberg Hök - Anders Hök 4 V-2 8 200 62/0
Karin Ekhammar - Åke Kling Gun Andersson - Christina Persson 3 Ö= K -110 57/5
Tossa Klevefors - Jannike Jevring Agneta Söderlund - Birgitta Alenius 2 Ö+1 E -110 57/5
Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg Ingvar Ericsson - Monica Eriksson 2 V= 8 -110 57/5
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Sven Svensson - Bengt Björkstén 2 Ö+1 K -110 57/5
Ulla Norén - Staffan Norén Torgeir Fjelde - Monika Olsson 2 Ö+2 K -130 45/17
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson 2 Ö+2 7 -130 45/17
Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum 2 Ö+2 5 -130 45/17
Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg Birgitta Skarke - Christina Kjellberg 2 Ö+2 K -130 45/17
Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind Jan Nelson - Christina Winblad 3 Ö+1 E -130 45/17
Dan Johansson - Bitte Eskilson Yvonne Flink - Johan Flink 2 Ö+2 K -130 45/17
Göran Folke - Per Molin Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 2 Ö+2 10 -130 45/17
Helena Nyman - Ewa Stenberg Britt Andrén - Agneta Fergenius 2 Ö+2 3 -130 45/17
Per Stahre - Iréne Agerkvist Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 2 Ö+3 E -150 30/32
Åsel Floderus - Ulf Fagerström Bertel Nathhorst - Johan De Geer 2 Ö+3 E -150 30/32
Camilla Lindén - Gerd Svanström Olle Magnuson - Milly Holmgren 2 Ö+3 E -150 30/32
Eva Hök - Marika Roger Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg 2 Ö+3 K -150 30/32
Bo Brismar - Inge Johannesson Cecilia Ramel - Berit Hellström 3 Ö+2 E -150 30/32
Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström Gerhard Gammer - Magnus Hempel 2 Ö+3 10 -150 30/32
Margareta Thyr - Ulla Holmudd Gerhard Berggren - Astrid Åsebo 3 Ö+2 K -150 30/32
Luise Riepe - Anna-Karin Garpö Christina Martin - Bernt Lundberg 2 V+2 D -170 22/40
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Per Christoffersson - Caisa Wiezell 5 Ö= K -600 18/44
Ylva Hag - Brita Carlefred Karin Schiöld - Elisabeth Stern 5 Ö= E -600 18/44
Mikael Brenning - Jan Carlson Laijla Molén - Ulla Bohlin 5 Ö= 10 -600 18/44
Kerstin Klintberg - Lena Melin Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 3NT V+1 8 -630 10/52
Gunvor Sjöström - Arne Keller Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad 3NT Ö+1 3 -630 10/52
Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer 3NT V+1 8 -630 10/52
Mary-Ann Engström - Jan Engström Sylvia Herrlin - Harald Sandberg 3NT V+1 8 -630 10/52
Berit Helge - Brita Matérn Gunilla Olofsson - Anita Koch 3NT V+1 8 -630 10/52
Leif Anderberg - Birgitta Elding Jan Asplund - Håkan Kjellberg 3NT V+2 D -660 3/59
Marianne Larsson - Marianne Näslund Martina Thornton - Tom Slettengren 3NT V+2 6 -660 3/59
Marianne Karta - Jan Morén Cecilia Isoz - Gudrun Noreby 5D Ö= E -750 0/62