Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 15

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Syd giv
N-S i zon
kn632
E3
63
K10984
KD95
kn10972
kn9
kn5
E10
K64
D10742
732
874
D85
EK85
ED6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Gerhard Gammer - Magnus Hempel 3NT S+1 Kn 630 62/0
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Gun Andersson - Christina Persson 3NT S= Kn 600 58/4
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Camilla Lindén - Gerd Svanström 3NT S= 2 600 58/4
Mary-Ann Engström - Jan Engström Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist 3NT S= Kn 600 58/4
Karin Ekhammar - Åke Kling Kerstin Klintberg - Lena Melin 2NT N+2 K 180 53/9
Laijla Molén - Ulla Bohlin Yvonne Flink - Johan Flink 2NT S+2 7 180 53/9
Lena Hammarberg - Cary Hammarberg Per Christoffersson - Caisa Wiezell 2NT S+1 Kn 150 39/23
Torgeir Fjelde - Monika Olsson Leif Anderberg - Birgitta Elding 1NT S+2 Kn 150 39/23
Åsel Floderus - Ulf Fagerström Per Stahre - Iréne Agerkvist 1NT N+2 2 150 39/23
Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad 2NT S+1 2 150 39/23
Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum Christina Martin - Bernt Lundberg 2NT N+1 Kn 150 39/23
Olle Magnuson - Milly Holmgren Ylva Hag - Brita Carlefred 2NT S+1 Kn 150 39/23
Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg Cecilia Isoz - Gudrun Noreby 2NT S+1 5 150 39/23
Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer Gunilla Olofsson - Anita Koch 2NT N+1 Kn 150 39/23
Annika Sjöberg Hök - Anders Hök Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg 2NT S+1 2 150 39/23
Berit Helge - Brita Matérn Sylvia Herrlin - Harald Sandberg 2NT S+1 2 150 39/23
Tossa Klevefors - Jannike Jevring Bo Brismar - Inge Johannesson 1NT S+2 Kn 150 39/23
Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg Sven Svensson - Bengt Björkstén 2NT S+1 K 150 39/23
Jan Asplund - Håkan Kjellberg Ulla Norén - Staffan Norén 1NT S+1 Kn 120 21/41
Luise Riepe - Anna-Karin Garpö Martina Thornton - Tom Slettengren 2NT S= Kn 120 21/41
Marianne Karta - Jan Morén Eva Hök - Marika Roger 1NT N+1 7 120 21/41
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Mikael Brenning - Jan Carlson 2NT S= Kn 120 21/41
Jan Nelson - Christina Winblad Göran Folke - Per Molin 1NT N+1 2 120 21/41
Ingvar Ericsson - Monica Eriksson Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström 2NT S= 9 120 21/41
Marianne Larsson - Marianne Näslund Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 2 N= 7 110 12/50
Cecilia Ramel - Berit Hellström Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind 3 N= E 110 12/50
Helena Nyman - Ewa Stenberg Margareta Thyr - Ulla Holmudd 3 N= E 110 12/50
Gunvor Sjöström - Arne Keller Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 2 S= 10 90 8/54
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Bertel Nathhorst - Johan De Geer 2NT S-1 7 -100 3/59
Birgitta Skarke - Christina Kjellberg Nils Wikstad - Johan Lundström 2NT S-1 2 -100 3/59
Dan Johansson - Bitte Eskilson Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 2NT S-1 2 -100 3/59
Britt Andrén - Agneta Fergenius Gerhard Berggren - Astrid Åsebo 2NT S-1 Kn -100 3/59