Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 14

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Öst giv
ingen i zon

E1076
Dkn5
D98543
kn9832

EK10874
K2
EK105
853
963
E106
D764
KDkn942
2
kn7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Larsson - Marianne Näslund Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 4 S= E 420 60/2
Dan Johansson - Bitte Eskilson Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 4 S= E 420 60/2
Britt Andrén - Agneta Fergenius Gerhard Berggren - Astrid Åsebo 4 S= E 420 60/2
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Gun Andersson - Christina Persson 3 S+1 E 170 54/8
Marianne Karta - Jan Morén Eva Hök - Marika Roger 2 S+2 E 170 54/8
Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg Sven Svensson - Bengt Björkstén 2 S+2 E 170 54/8
Lena Hammarberg - Cary Hammarberg Per Christoffersson - Caisa Wiezell 3 N= E 140 48/14
Olle Magnuson - Milly Holmgren Ylva Hag - Brita Carlefred 2 S+1 E 140 48/14
Annika Sjöberg Hök - Anders Hök Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg 3 S= E 140 48/14
Birgitta Skarke - Christina Kjellberg Nils Wikstad - Johan Lundström 4 V-1 7 50 44/18
Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum Christina Martin - Bernt Lundberg 4 S-1 E -50 36/26
Gunvor Sjöström - Arne Keller Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 4 S-1 K -50 36/26
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Camilla Lindén - Gerd Svanström 4 S-1 E -50 36/26
Mary-Ann Engström - Jan Engström Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist 4 S-1 E -50 36/26
Berit Helge - Brita Matérn Sylvia Herrlin - Harald Sandberg 3 S-1 E -50 36/26
Cecilia Ramel - Berit Hellström Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind 4 S-1 E -50 36/26
Ingvar Ericsson - Monica Eriksson Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström 4 S-1 E -50 36/26
Åsel Floderus - Ulf Fagerström Per Stahre - Iréne Agerkvist 4 S-2 E -100 27/35
Laijla Molén - Ulla Bohlin Yvonne Flink - Johan Flink 4 S-2 E -100 27/35
Karin Ekhammar - Åke Kling Kerstin Klintberg - Lena Melin 4 S-3 E -150 24/38
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Bertel Nathhorst - Johan De Geer 2 Ö+3 2 -200 22/40
Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad 4D S-2 E -300 20/42
Torgeir Fjelde - Monika Olsson Leif Anderberg - Birgitta Elding 5 V= E -400 16/46
Luise Riepe - Anna-Karin Garpö Martina Thornton - Tom Slettengren 5 V= E -400 16/46
Tossa Klevefors - Jannike Jevring Bo Brismar - Inge Johannesson 5 V= E -400 16/46
Jan Asplund - Håkan Kjellberg Ulla Norén - Staffan Norén 4 Ö= 2 -420 9/53
Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg Cecilia Isoz - Gudrun Noreby 4 Ö= K -420 9/53
Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer Gunilla Olofsson - Anita Koch 4 Ö= K -420 9/53
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Mikael Brenning - Jan Carlson 4 V= E -420 9/53
Helena Nyman - Ewa Stenberg Margareta Thyr - Ulla Holmudd 4 V+1 E -450 4/58
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Gerhard Gammer - Magnus Hempel 5D S-3 E -500 2/60
Jan Nelson - Christina Winblad Göran Folke - Per Molin 5D V= E -550 0/62