Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 13

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Nord giv
alla i zon
10762
D63
kn843
75
E983
K1085
D102
102
54
72
E965
EKkn96
KDkn
Ekn94
K7
D843

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg Cecilia Isoz - Gudrun Noreby 3NT S= 10 600 62/0
Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum Christina Martin - Bernt Lundberg 3 Ö-3 K 300 60/2
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Gun Andersson - Christina Persson 2 Ö-2 6 200 56/6
Lena Hammarberg - Cary Hammarberg Per Christoffersson - Caisa Wiezell 2 V-2 2 200 56/6
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Camilla Lindén - Gerd Svanström 3NT V-2 2 200 56/6
Karin Ekhammar - Åke Kling Kerstin Klintberg - Lena Melin 1NT N+1 10 120 51/11
Annika Sjöberg Hök - Anders Hök Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg 1NT S+1 8 120 51/11
Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad 2 Ö-1 K 100 47/15
Laijla Molén - Ulla Bohlin Yvonne Flink - Johan Flink 2 Ö-1 K 100 47/15
Birgitta Skarke - Christina Kjellberg Nils Wikstad - Johan Lundström 1NT S= 5 90 44/18
Marianne Karta - Jan Morén Eva Hök - Marika Roger 2 Ö= K -90 41/21
Ingvar Ericsson - Monica Eriksson Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström 2 Ö= K -90 41/21
Jan Asplund - Håkan Kjellberg Ulla Norén - Staffan Norén 1NT S-1 2 -100 27/35
Åsel Floderus - Ulf Fagerström Per Stahre - Iréne Agerkvist 2NT S-1 8 -100 27/35
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Bertel Nathhorst - Johan De Geer 1NT S-1 2 -100 27/35
Gunvor Sjöström - Arne Keller Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 1NT S-1 10 -100 27/35
Olle Magnuson - Milly Holmgren Ylva Hag - Brita Carlefred 1NT S-1 10 -100 27/35
Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer Gunilla Olofsson - Anita Koch 1NT S-1 2 -100 27/35
Mary-Ann Engström - Jan Engström Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist 1NT S-1 10 -100 27/35
Berit Helge - Brita Matérn Sylvia Herrlin - Harald Sandberg 1NT S-1 2 -100 27/35
Dan Johansson - Bitte Eskilson Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 1NT S-1 10 -100 27/35
Tossa Klevefors - Jannike Jevring Bo Brismar - Inge Johannesson 1NT S-1 2 -100 27/35
Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg Sven Svensson - Bengt Björkstén 1NT S-1 10 -100 27/35
Britt Andrén - Agneta Fergenius Gerhard Berggren - Astrid Åsebo 1NT S-1 10 -100 27/35
Marianne Larsson - Marianne Näslund Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 1NT Ö+1 K -120 13/49
Luise Riepe - Anna-Karin Garpö Martina Thornton - Tom Slettengren 1NT V+1 3 -120 13/49
Torgeir Fjelde - Monika Olsson Leif Anderberg - Birgitta Elding 1NT S-2 5 -200 6/56
Jan Nelson - Christina Winblad Göran Folke - Per Molin 1NT S-2 10 -200 6/56
Cecilia Ramel - Berit Hellström Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind 1NT S-2 2 -200 6/56
Helena Nyman - Ewa Stenberg Margareta Thyr - Ulla Holmudd 1NT S-2 10 -200 6/56
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Gerhard Gammer - Magnus Hempel 1NT S-2 10 -200 6/56
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Mikael Brenning - Jan Carlson 1NTD S-2 10 -500 0/62