Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 12

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Väst giv
N-S i zon
ED5
1096
D873
743
K
EKDkn75
E10542
5
kn962
43
Kkn
D10862
108743
82
96
EKkn9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom Laijla Molén - Ulla Bohlin 4 V-2 7 100 62/0
Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind Tossa Klevefors - Jannike Jevring 4 V-1 E 50 59/3
Cecilia Ramel - Berit Hellström Jan Nelson - Christina Winblad 4 V-1 3 50 59/3
Sven Svensson - Bengt Björkstén Helena Nyman - Ewa Stenberg 1 V+1 6 -110 56/6
Sylvia Herrlin - Harald Sandberg Annika Sjöberg Hök - Anders Hök 3 V+1 E -130 54/8
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 3 V= 3 -140 50/12
Olle Magnuson - Milly Holmgren Gunvor Sjöström - Arne Keller 3 V= 3 -140 50/12
Mary-Ann Engström - Jan Engström Nils Wikstad - Johan Lundström 3 V= 10 -140 50/12
Gun Andersson - Christina Persson Per Christoffersson - Caisa Wiezell 3 V+1 5 -170 39/23
Bertel Nathhorst - Johan De Geer Torgeir Fjelde - Monika Olsson 3 V+1 5 -170 39/23
Jan Asplund - Håkan Kjellberg Karin Ekhammar - Åke Kling 3 V+1 7 -170 39/23
Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson 3 V+1 8 -170 39/23
Martina Thornton - Tom Slettengren Karin Schiöld - Elisabeth Stern 2 V+2 7 -170 39/23
Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg Berit Helge - Brita Matérn 3 V+1 5 -170 39/23
Bo Brismar - Inge Johannesson Mikael Brenning - Jan Carlson 1 V+3 6 -170 39/23
Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström Gerhard Berggren - Astrid Åsebo 2 V+2 7 -170 39/23
Leif Anderberg - Birgitta Elding Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 2 V+3 7 -200 29/33
Camilla Lindén - Gerd Svanström Luise Riepe - Anna-Karin Garpö 2 V+3 6 -200 29/33
Cecilia Isoz - Gudrun Noreby Gunilla Olofsson - Anita Koch 2NT Ö+3 E -210 26/36
Åsel Floderus - Ulf Fagerström Ulla Norén - Staffan Norén 3NT V= 7 -400 24/38
Kerstin Klintberg - Lena Melin Per Stahre - Iréne Agerkvist 4 V= 3 -420 18/44
Lena Hammarberg - Cary Hammarberg Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 4 V= 7 -420 18/44
Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad Christina Martin - Bernt Lundberg 4 V= 7 -420 18/44
Dan Johansson - Bitte Eskilson Göran Folke - Per Molin 4 V= 6 -420 18/44
Margareta Thyr - Ulla Holmudd Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 4 V= 7 -420 18/44
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Ingvar Ericsson - Monica Eriksson 3NT Ö+1 E -430 12/50
Eva Hök - Marika Roger Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist 4 V+1 5 -450 7/55
Birgitta Skarke - Christina Kjellberg Marianne Karta - Jan Morén 5 V= 6 -450 7/55
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Yvonne Flink - Johan Flink 4 V+1 5 -450 7/55
Britt Andrén - Agneta Fergenius Gerhard Gammer - Magnus Hempel 4 V+1 5 -450 7/55
Marianne Larsson - Marianne Näslund Ylva Hag - Brita Carlefred 4 V+2 5 -480 1/61
Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg 4 V+2 5 -480 1/61