Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 11

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Syd giv
ingen i zon
Ekn10
E93
D9542
92
D7543
kn5
Ekn8
D104
K92
KD10762
6
Ekn6
86
84
K1073
K8753

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Hammarberg - Cary Hammarberg Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 4D Ö-1 7 100 60/2
Mary-Ann Engström - Jan Engström Nils Wikstad - Johan Lundström 4 V-2 9 100 60/2
Sven Svensson - Bengt Björkstén Helena Nyman - Ewa Stenberg 4 V-2 9 100 60/2
Jan Asplund - Håkan Kjellberg Karin Ekhammar - Åke Kling 4 Ö-1 7 50 49/13
Louise Edlind Friberg - Sten Friberg Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 4 Ö-1 K 50 49/13
Olle Magnuson - Milly Holmgren Gunvor Sjöström - Arne Keller 4 Ö-1 3 50 49/13
Cecilia Isoz - Gudrun Noreby Gunilla Olofsson - Anita Koch 4 Ö-1 3 50 49/13
Sylvia Herrlin - Harald Sandberg Annika Sjöberg Hök - Anders Hök 4 Ö-1 3 50 49/13
Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg Berit Helge - Brita Matérn 4 Ö-1 7 50 49/13
Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom Laijla Molén - Ulla Bohlin 3 V-1 2 50 49/13
Cecilia Ramel - Berit Hellström Jan Nelson - Christina Winblad 3 Ö-1 7 50 49/13
Marianne Larsson - Marianne Näslund Ylva Hag - Brita Carlefred 2 V= 9 -110 39/23
Margareta Thyr - Ulla Holmudd Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 1 V+1 9 -110 39/23
Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad Christina Martin - Bernt Lundberg 2NT V= 9 -120 36/26
Kerstin Klintberg - Lena Melin Per Stahre - Iréne Agerkvist 2 Ö+1 7 -140 29/33
Bertel Nathhorst - Johan De Geer Torgeir Fjelde - Monika Olsson 3 Ö= K -140 29/33
Martina Thornton - Tom Slettengren Karin Schiöld - Elisabeth Stern 3 Ö= K -140 29/33
Agneta Söderlund - Birgitta Alenius Yvonne Flink - Johan Flink 2 Ö+1 8 -140 29/33
Bo Brismar - Inge Johannesson Mikael Brenning - Jan Carlson 2 Ö+1 3 -140 29/33
Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström Gerhard Berggren - Astrid Åsebo 2 Ö+1 8 -140 29/33
Leif Anderberg - Birgitta Elding Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 3 Ö+1 3 -170 16/46
Åsel Floderus - Ulf Fagerström Ulla Norén - Staffan Norén 2 Ö+2 8 -170 16/46
Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg 2 Ö+2 3 -170 16/46
Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind Tossa Klevefors - Jannike Jevring 2 V+2 6 -170 16/46
Dan Johansson - Bitte Eskilson Göran Folke - Per Molin 3 Ö+1 3 -170 16/46
Britt Andrén - Agneta Fergenius Gerhard Gammer - Magnus Hempel 2 Ö+2 K -170 16/46
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Ingvar Ericsson - Monica Eriksson 2 Ö+2 8 -170 16/46
Birgitta Skarke - Christina Kjellberg Marianne Karta - Jan Morén 2NT V+2 5 -180 8/54
Gun Andersson - Christina Persson Per Christoffersson - Caisa Wiezell 4 Ö= 3 -420 3/59
Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson 4 Ö= 8 -420 3/59
Camilla Lindén - Gerd Svanström Luise Riepe - Anna-Karin Garpö 4 Ö= 8 -420 3/59
Eva Hök - Marika Roger Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist 4 Ö= K -420 3/59