Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2016-05-13 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2016-05-13

Bricka 1

BK S:t Erik, Sverige 2016.05.13

Nord giv
ingen i zon
Kkn752
Kkn
Dkn9
K108
E3
D987653
K3
73
D64
E42
E876
kn54
1098
10
10542
ED962

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annika Sjöberg Hök - Anders Hök Birgitta Skarke - Christina Kjellberg 2D N+3 4 770 62/0
Britt Andrén - Agneta Fergenius Gunnar Bernhardtz - Björn Hellerström 2 N+3 2 200 60/2
Gunvor Sjöström - Arne Keller Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum 2 N+1 2 140 56/6
Bo Brismar - Inge Johannesson Göran Folke - Per Molin 2 N+1 E 140 56/6
Ingvar Ericsson - Monica Eriksson Helena Nyman - Ewa Stenberg 3 N= 2 140 56/6
Per Christoffersson - Caisa Wiezell Kerstin Klintberg - Lena Melin 2 N= 4 110 51/11
Martina Thornton - Tom Slettengren Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson 2 N= E 110 51/11
Karin Ekhammar - Åke Kling Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 4 V-1 D 50 45/17
Torgeir Fjelde - Monika Olsson Jan Asplund - Håkan Kjellberg 4 V-1 D 50 45/17
Marianne Karta - Jan Morén Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer 4 V-1 D 50 45/17
Gunilla Olofsson - Anita Koch Eva Hök - Marika Roger 4 V-1 D 50 45/17
Marianne Larsson - Marianne Näslund Luise Riepe - Anna-Karin Garpö 3 N-1 E -50 36/26
Ylva Hag - Brita Carlefred Camilla Lindén - Gerd Svanström 4 N-1 4 -50 36/26
Mary-Ann Engström - Jan Engström Berit Helge - Brita Matérn 3 N-1 4 -50 36/26
Sven-Erik Åkerlind - Hans-Olof Åkerlind Lars Fröjd - Marie-Louise Engblom 1NT S-1 3 -50 36/26
Klas Änggård - Evelyn Jakobsson Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg 3 N-1 2 -50 36/26
Gun Andersson - Christina Persson Per Stahre - Iréne Agerkvist 3 V= 7 -140 25/37
Bertel Nathhorst - Johan De Geer Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 3 V= D -140 25/37
Anna Dinkelspiel - Clary Sundblad Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing 2 V+1 D -140 25/37
Dan Johansson - Bitte Eskilson Tossa Klevefors - Jannike Jevring 3 V= 8 -140 25/37
Yvonne Flink - Johan Flink Mikael Brenning - Jan Carlson 3 V= K -140 25/37
Jan Nelson - Christina Winblad Agneta Söderlund - Birgitta Alenius 3 V= 8 -140 25/37
Åsel Floderus - Ulf Fagerström Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 2 V+2 D -170 16/46
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Olle Magnuson - Milly Holmgren 3 V+1 D -170 16/46
Cecilia Isoz - Gudrun Noreby Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist 3 V+1 D -170 16/46
Margareta Thyr - Ulla Holmudd Gerhard Gammer - Magnus Hempel 1NT S-4 5 -200 12/50
Ulla Norén - Staffan Norén Leif Anderberg - Birgitta Elding 4 V= K -420 5/57
Christina Martin - Bernt Lundberg Louise Edlind Friberg - Sten Friberg 4 V= D -420 5/57
Sylvia Herrlin - Harald Sandberg Anne-Marie Rydell - Ulla Wennborg 4 V= D -420 5/57
Nils Wikstad - Johan Lundström Lasse Gustavsson - Anna-Karin Lundberg 4 V= 2 -420 5/57
Laijla Molén - Ulla Bohlin Cecilia Ramel - Berit Hellström 4 V= 7 -420 5/57
Gerhard Berggren - Astrid Åsebo Sven Svensson - Bengt Björkstén 4 V= 2 -420 5/57