Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.21

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
K
EDkn7
K753
EKD8
#
E64
K852
kn10986
9
#
kn109872
64
E
10642
#
D53
1093
D42
kn753

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N1091059
S1091059
Ö24262
V24362
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Jan Clementsson - Mats Andersson 4 N+2 E 480 32/0
Jan Stellinger - Fredrik Bonde Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT S+2 Kn 460 29/3
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 3NT N+2 Kn 460 29/3
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Britt Lindberg - Hans Antolin 4 N+1 E 450 26/6
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3NT S+1 Kn 430 24/8
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Yngve Jarl - Birgitta Forsström 4 N= E 420 22/10
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Ulf Öjing - Bertil Cohen 3NT S= Kn 400 20/12
Anitha Lindgren - Marian Krook Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2 N+1 Kn 140 18/14
Berit Linse - Karen Nielsen Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 N= E 130 15/17
Magnus Wegestål - Tomas Fransson Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 4 N= E 130 15/17
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 4 S-1 9 -50 8/24
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Bo Johansson - Elsa Johansson 4 N-1 Kn -50 8/24
Östen Svantesson - Mats Holm Susanne Levin - Roger Bergforsen 3NT S-1 E -50 8/24
Yvonne Tolf - Anders Nordberg Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren 5 N-1 E -50 8/24
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen 5 S-1 E -50 8/24
Marianne Servin - Ulla Öberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 Ö+1 3 -170 2/30
Gösta Wiik - Ingrid Hörnlund Mona Andersson - Anita Olofsson 5D N-6 E -1400 0/32