Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.21

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
K107
5
K842
kn6532
#
D4
EDkn72
Ekn75
EK
#
kn95
K84
D10963
107
#
E8632
10963

D984

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N93373
S93373
Ö49959
V49959
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Magnus Wegestål - Tomas Fransson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 5D V-1 7 200 32/0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Bo Johansson - Elsa Johansson 4 V-1 7 100 26/6
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 5 Ö-1 E 100 26/6
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Jan Stellinger - Fredrik Bonde 4 V-1 4 100 26/6
Mona Andersson - Anita Olofsson Östen Svantesson - Mats Holm 4 V-1 K 100 26/6
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 V-1 7 100 26/6
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Marianne Servin - Ulla Öberg 3 V= K -140 19/13
Berit Linse - Karen Nielsen Rolf Jönsson - Jan Strandberg 2 V+1 4 -140 19/13
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 3NT Ö= 3 -600 16/16
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 4 V= 2 -620 11/21
Ulf Öjing - Bertil Cohen Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 V= 5 -620 11/21
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Britt Lindberg - Hans Antolin 4 V= 2 -620 11/21
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Susanne Levin - Roger Bergforsen 4 V= 7 -620 11/21
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT V+1 2 -630 4/28
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT V+1 2 -630 4/28
Yvonne Tolf - Anders Nordberg Gösta Wiik - Ingrid Hörnlund 3NT V+1 2 -630 4/28
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Jan Clementsson - Mats Andersson 3NT V+2 5 -660 0/32