Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.21

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
D94
973
D1063
Ekn8
#
7
EKD8
952
KD964
#
Ekn852
kn1054
EK4
3
#
K1063
62
kn87
10752

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N44145
S44145
Ö991188
V991188
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Jan Stellinger - Fredrik Bonde 4 Ö-1 Kn 100 28/4
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 4 Ö-1 8 100 28/4
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 3NT Ö-1 7 100 28/4
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren 4 Ö-1 Kn 100 28/4
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Mona Andersson - Anita Olofsson 4 Ö-1 2 100 28/4
Bo Johansson - Elsa Johansson Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 4 Ö= 6 -620 21/11
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 Ö= 2 -620 21/11
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 4 Ö+1 7 -650 14/18
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 Ö+1 8 -650 14/18
Susanne Levin - Roger Bergforsen Gösta Wiik - Ingrid Hörnlund 4 Ö+1 7 -650 14/18
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen 4 Ö+1 2 -650 14/18
Berit Linse - Karen Nielsen Ulf Öjing - Bertil Cohen 4 Ö+1 6 -650 14/18
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Marianne Servin - Ulla Öberg 4 Ö+2 7 -680 4/28
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Jan Clementsson - Mats Andersson 4 Ö+2 5 -680 4/28
Britt Lindberg - Hans Antolin Östen Svantesson - Mats Holm 4 Ö+2 3 -680 4/28
Yvonne Tolf - Anders Nordberg Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 Ö+2 6 -680 4/28
Magnus Wegestål - Tomas Fransson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 Ö+2 7 -680 4/28