Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.21

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
832
D1098
87
E862
#
E9
76
Ekn1096
KDkn10
#
Dkn106
EK543
K3
93
#
K754
kn2
D542
754

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -920
 NT
N11322
S11322
Ö1112101011
V1112101011
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 6NT V-2 E 100 32/0
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Jan Clementsson - Mats Andersson 6NT V-1 E 50 30/2
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Mona Andersson - Anita Olofsson 3NT V= 8 -400 28/4
Britt Lindberg - Hans Antolin Östen Svantesson - Mats Holm 4 Ö= 7 -420 26/6
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT Ö+1 4 -430 19/13
Bo Johansson - Elsa Johansson Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 3NT V+1 2 -430 19/13
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 3NT V+1 9 -430 19/13
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT Ö+1 2 -430 19/13
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen 3NT V+1 8 -430 19/13
Berit Linse - Karen Nielsen Ulf Öjing - Bertil Cohen 3NT V+1 8 -430 19/13
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Jan Stellinger - Fredrik Bonde 3NT V+2 2 -460 9/23
Susanne Levin - Roger Bergforsen Gösta Wiik - Ingrid Hörnlund 3NT V+2 9 -460 9/23
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3NT V+2 6 -460 9/23
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren 3NT V+2 2 -460 9/23
Yvonne Tolf - Anders Nordberg Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 Ö+2 Kn -480 4/28
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT V+3 2 -490 1/31
Magnus Wegestål - Tomas Fransson Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT V+3 8 -490 1/31