Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.21

? ?
Väst giv
alla i zon
#
K107643
853
D3
kn9
#
2
D
1098742
76543
#
D5
EKkn6
EKkn
KD102
#
Ekn98
109742
65
E8

Optimalt kontrakt: 5 V= -600
 NT
N11676
S11676
Ö1111766
V1111766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2D S= E 670 32/0
Anitha Lindgren - Marian Krook Mona Andersson - Anita Olofsson 2NT Ö-2 8 200 29/3
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2NT Ö-2 4 200 29/3
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT Ö-1 10 100 23/9
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 5 V-1 3 100 23/9
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 6 Ö-1 E 100 23/9
Yvonne Tolf - Anders Nordberg Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3NT Ö-1 8 100 23/9
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Susanne Levin - Roger Bergforsen 3 N-1 E -100 17/15
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Gösta Wiik - Ingrid Hörnlund 3 N-1 E -100 17/15
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 V+2 7 -150 14/18
Jan Clementsson - Mats Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 4 N-2 E -200 12/20
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Karin Sjögren - Louise Nordlindh 2NT Ö+4 10 -240 10/22
Magnus Wegestål - Tomas Fransson Ulf Öjing - Bertil Cohen 5 V= Kn -600 7/25
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Östen Svantesson - Mats Holm 5 V= 8 -600 7/25
Bo Johansson - Elsa Johansson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 5 V+1 Kn -620 3/29
Britt Lindberg - Hans Antolin Berit Linse - Karen Nielsen 5 V+1 Kn -620 3/29
Jan Stellinger - Fredrik Bonde Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT Ö+2 10 -660 0/32