Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.21

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
109432
10
KD73
1098
#
K87
D2
kn86
Ekn542
#
E
EKkn9864
2
KD63
#
Dkn65
753
E10954
7

Optimalt kontrakt: 6D N-3 -500
 NT
N08090
S08090
Ö1241248
V1241248
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Yngve Jarl - Birgitta Forsström Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 5 Ö+1 E -480 30/2
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 Ö+2 E -480 30/2
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Mona Andersson - Anita Olofsson 4 Ö+2 E -480 30/2
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 Ö+3 7 -510 19/13
Jan Clementsson - Mats Andersson Jan Stellinger - Fredrik Bonde 4 Ö+3 7 -510 19/13
Marianne Servin - Ulla Öberg Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 4 Ö+3 7 -510 19/13
Gösta Wiik - Ingrid Hörnlund Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 Ö+3 7 -510 19/13
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Berit Linse - Karen Nielsen 4 Ö+3 7 -510 19/13
Susanne Levin - Roger Bergforsen Anitha Lindgren - Marian Krook 5 Ö+2 7 -510 19/13
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Rolf Jönsson - Jan Strandberg 4 Ö+3 7 -510 19/13
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 4 Ö+3 7 -510 19/13
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Bo Johansson - Elsa Johansson 6 Ö= E -920 10/22
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Stig Unoson - Ulf Schjånberg 6 Ö= E -980 8/24
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Karin Sjögren - Louise Nordlindh 6 Ö+1 7 -1010 3/29
Ulf Öjing - Bertil Cohen Östen Svantesson - Mats Holm 6 Ö+1 7 -1010 3/29
Yvonne Tolf - Anders Nordberg Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen 6 Ö+1 7 -1010 3/29
Magnus Wegestål - Tomas Fransson Britt Lindberg - Hans Antolin 6 Ö+1 D -1010 3/29