Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.21

? ?
Öst giv
alla i zon
#
E973
EK96
6
K654
#
kn852
54
kn98
kn1098
#
KD6
Dkn83
E543
E3
#
104
1072
KD1072
D72

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N88977
S88877
Ö55466
V55466
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Susanne Levin - Roger Bergforsen 1NT Ö-2 10 200 32/0
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 2NT N= 3 120 30/2
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 N= E 110 26/6
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 2 N= K 110 26/6
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Gösta Wiik - Ingrid Hörnlund 2 N= E 110 26/6
Bo Johansson - Elsa Johansson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 1NT Ö-1 K 100 22/10
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Karin Sjögren - Louise Nordlindh 1NT Ö= 7 -90 15/17
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Yngve Jarl - Birgitta Forsström 1NT Ö= K -90 15/17
Jan Clementsson - Mats Andersson Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 1NT Ö= K -90 15/17
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 1NT Ö= 7 -90 15/17
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Anitha Lindgren - Marian Krook 1NT Ö= K -90 15/17
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Ulf Öjing - Bertil Cohen 1NT Ö= K -90 15/17
Magnus Wegestål - Tomas Fransson Östen Svantesson - Mats Holm 2 N-1 E -100 8/24
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Jan Stellinger - Fredrik Bonde 1NT Ö+1 2 -120 4/28
Mona Andersson - Anita Olofsson Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen 1NT Ö+1 7 -120 4/28
Berit Linse - Karen Nielsen Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson 1NT Ö+1 K -120 4/28
Yvonne Tolf - Anders Nordberg Britt Lindberg - Hans Antolin 3 N-2 E -200 0/32