Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-03-21

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.21

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
Ekn765
K2
kn1072
ED
?
K102
E10854
9643
8
?
D84
kn76
EKD8
K64
?
93
D93
5
kn1097532

Optimalt kontrakt: 5D N-2 -300
 NT
N93363
S83353
Ö4109710
V4109710
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren 3NT Ö-3 9 150 32/0
Jan Stellinger - Fredrik Bonde Yngve Jarl - Birgitta Forsström 3NT Ö-2 3 100 27/5
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 3NT Ö-2 9 100 27/5
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Magnus Wegestål - Tomas Fransson 4 V-2 E 100 27/5
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3 Ö-2 Kn 100 27/5
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 Ö-1 5 50 20/12
Jan Clementsson - Mats Andersson Bo Johansson - Elsa Johansson 3 V-1 E 50 20/12
Marianne Servin - Ulla Öberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 V-1 7 50 20/12
Ulf Öjing - Bertil Cohen Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 2 V= Kn -110 15/17
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Mona Andersson - Anita Olofsson 2 V= Kn -110 15/17
Berit Linse - Karen Nielsen Susanne Levin - Roger Bergforsen 2NT Ö= Kn -120 12/20
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 2 V+1 Kn -140 7/25
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 3 V= 10 -140 7/25
Anitha Lindgren - Marian Krook Gösta Wiik - Ingrid Hörnlund 2 Ö+1 9 -140 7/25
Yvonne Tolf - Anders Nordberg Östen Svantesson - Mats Holm 2 Ö+1 9 -140 7/25
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 3NT N-3 E -150 1/31
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Britt Lindberg - Hans Antolin 3 N-3 Kn -150 1/31