Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
KD762
KDkn9
kn2
85
#
83

E1063
EK107643
#
Ekn
E1086532
K54
9
#
10954
74
D987
Dkn2

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N22353
S22353
Ö11111088
V11111088
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Nancy Thern - Helena Cewers 4D Ö-2 10 300 42.0/0.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4D Ö-1 5 100 37.0/5.0
Daniel Matus - Mats Andersson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4D Ö-1 3 100 37.0/5.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4D Ö-1 9 100 37.0/5.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Birgitta Lindblad - Arne Månsson 4D Ö-1 10 100 37.0/5.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 Ö-1 10 50 31.0/11.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö-1 4 50 31.0/11.0
Karin Sjögren - Helen Roos Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 V= K -130 28.0/14.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Thomas Davy - Karen Nielsen 3 Ö= 7 -140 26.0/16.0
Ulla Borgström - Monica Wester Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 N-3 9 -150 23.0/19.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Agneta Johansson - Lars Svensson 3 S-3 E -150 23.0/19.0
Sanna Clementsson - Klas Bellander Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 N-4 9 -200 20.0/22.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N-6 9 -300 18.0/24.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT V= K -400 14.0/28.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 5 V= 5 -400 14.0/28.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 V= K -400 14.0/28.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 Ö= 4 -420 8.0/34.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Mats Holm - Svante Berglund 4 Ö= 5 -420 8.0/34.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Hanna Lewandowski - Lars Becklén 4 Ö= 10 -420 8.0/34.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4D Ö= 5 -590 4.0/38.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mona Andersson - Anita Olofsson 5D N-5 9 -1100 2.0/40.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 5D N-6 9 -1400 0.0/42.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson     - -/23.6