Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
Ekn9
3
KD108
D8753
#
K107
9852
kn6
kn964
#
D32
EKDkn6
E94
102
#
8654
1074
7532
EK

Optimalt kontrakt: 3D Ö-1 100
 NT
N89586
S89586
Ö44856
V54856
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Daniel Matus - Mats Andersson Anitha Lindgren - Marian Krook 3 S= 3 140 42.0/0.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingrid Wallin - Ann Lange 2 N+1 E 110 40.0/2.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Marianne Servin - Ulla Öberg 4 Ö-2 K 100 37.0/5.0
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 Ö-2 K 100 37.0/5.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö-1 E 50 28.0/14.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 Ö-1 E 50 28.0/14.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3 Ö-1 E 50 28.0/14.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Mats Holm - Svante Berglund 3 Ö-1 E 50 28.0/14.0
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Bo Johansson - Elsa Johansson 3 Ö-1 E 50 28.0/14.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö-1 E 50 28.0/14.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö-1 E 50 28.0/14.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT Ö= E -90 20.0/22.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1 Ö+1 E -110 17.0/25.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rutger Persson - Claes Nilsson 1 Ö+1 E -110 17.0/25.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Sanna Clementsson - Klas Bellander 2 Ö+1 E -140 9.0/33.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 Ö= E -140 9.0/33.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Karin Sjögren - Helen Roos 3 Ö= E -140 9.0/33.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V= K -140 9.0/33.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Hanna Lewandowski - Lars Becklén 3 Ö= E -140 9.0/33.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Mona Andersson - Anita Olofsson 3 Ö= E -140 9.0/33.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Mikael Palade - Lennart Tenland 3 Ö+1 K -170 2.0/40.0
Nancy Thern - Helena Cewers Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2NT S-3 9 -300 0.0/42.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander     - -/27.5