Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
Kkn105
EK4
kn953
85
#
E82
kn9862
E76
KD
#
D743
103
KD842
42
#
96
D75
10
Ekn109763

Optimalt kontrakt: 4 S= 130
 NT
N104665
S104665
Ö38777
V38777
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Svante Berglund Ulla Borgström - Monica Wester 4D Ö-2 E 500 42.0/0.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT N= 4 400 39.0/3.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Anitha Lindgren - Marian Krook 2NT V-4 5 400 39.0/3.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Karin Sjögren - Helen Roos 4 V-3 8 300 34.0/8.0
Sanna Clementsson - Klas Bellander Bo Johansson - Elsa Johansson 3 V-3 8 300 34.0/8.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Gun Bellander - Yvonne Tolf 2NT V-3 5 300 34.0/8.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö-2 10 200 30.0/12.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 2NT N+1 10 150 28.0/14.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S+1 E 130 21.0/21.0
Daniel Matus - Mats Andersson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 S+1 6 130 21.0/21.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Mikael Palade - Lennart Tenland 3 S+1 2 130 21.0/21.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 S= E 130 21.0/21.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S= E 130 21.0/21.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ingrid Wallin - Ann Lange 4 S= E 130 21.0/21.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 S= E 110 14.0/28.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 Ö-1 E 100 11.0/31.0
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3 Ö-1 9 100 11.0/31.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 4 S-1 E -50 8.0/34.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT N-2 4 -100 6.0/36.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Nancy Thern - Helena Cewers 3NT N-3 2 -150 4.0/38.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT N-4 2 -200 1.0/41.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Hanna Lewandowski - Lars Becklén 3NT N-4 2 -200 1.0/41.0
Rutger Persson - Claes Nilsson     - -/20.4