Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Väst giv
alla i zon
#
K32
Ekn83
8
Ekn632
#
ED86
K9
E93
10874
#
kn4
D10765
KD65
D5
#
10975
42
kn10742
K9

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N66565
S66565
Ö77767
V77768
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 Ö-3 K 300 41.0/1.0
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Marianne Servin - Ulla Öberg 3 Ö-3 K 300 41.0/1.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Ulla Borgström - Monica Wester 2NT V-2 3 200 34.0/8.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Britt Lindberg - Åke Lindström 2 Ö-2 K 200 34.0/8.0
Karin Sjögren - Helen Roos Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3NT Ö-2 7 200 34.0/8.0
Sanna Clementsson - Klas Bellander Daniel Matus - Mats Andersson 2 Ö-2 Kn 200 34.0/8.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT Ö-2 4 200 34.0/8.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT V-1 2 100 23.0/19.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Mikael Palade - Lennart Tenland 2 Ö-1 K 100 23.0/19.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V-1 3 100 23.0/19.0
Nancy Thern - Helena Cewers Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2NT Ö-1 2 100 23.0/19.0
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Agneta Johansson - Lars Svensson 2NT V-1 3 100 23.0/19.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ingrid Wallin - Ann Lange 2 Ö-1 7 100 23.0/19.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1NT V= 3 -90 15.0/27.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT Ö= 2 -90 15.0/27.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Nicolae Östner - Evert Bengtsson 1 N-1 D -100 10.0/32.0
Mats Holm - Svante Berglund Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 N-1 Kn -100 10.0/32.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Lars G Svensson - Ulla Wästberg 1 N-1 D -100 10.0/32.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1NT Ö+1 Kn -120 3.0/39.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2NT Ö= Kn -120 3.0/39.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Hanna Lewandowski - Lars Becklén 1NT Ö+1 7 -120 3.0/39.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Birgitta Lindblad - Arne Månsson 2NT V= 8 -120 3.0/39.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson     - -/23.0