Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
K106
kn94
Kkn95
Kkn4
#
E7
E8752
864
1053
#
983
KD3
D1073
E72
#
Dkn542
106
E2
D986

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N86596
S86596
Ö57847
V57847
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Svante Berglund Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 S+2 6 170 42.0/0.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 1 S+2 2 140 27.0/15.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 1 S+2 10 140 27.0/15.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Torgny Olsson - Gunlis Åberg 1 S+2 4 140 27.0/15.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Anitha Lindgren - Marian Krook 1 S+2 E 140 27.0/15.0
Daniel Matus - Mats Andersson Karin Sjögren - Helen Roos 1 S+2 3 140 27.0/15.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Bo Johansson - Elsa Johansson 2 S+1 8 140 27.0/15.0
Ulla Borgström - Monica Wester Britt Lindberg - Åke Lindström 2 S+1 5 140 27.0/15.0
Sanna Clementsson - Klas Bellander Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2 S+1 E 140 27.0/15.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Bo Månsson - Sonja Christensson 3 S= E 140 27.0/15.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 S+1 8 140 27.0/15.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S+1 4 140 27.0/15.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3 S= 2 140 27.0/15.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1 S+2 8 140 27.0/15.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Gun Bellander - Yvonne Tolf 3 S= E 140 27.0/15.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1 S+1 2 110 10.0/32.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 S= 2 110 10.0/32.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 1 S+1 E 110 10.0/32.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Thomas Davy - Karen Nielsen 1NT N-1 K -100 6.0/36.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Mikael Palade - Lennart Tenland 2 Ö= D -110 4.0/38.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 1NT N-2 9 -200 1.0/41.0
Nancy Thern - Helena Cewers Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT N-2 K -200 1.0/41.0
Hanna Lewandowski - Lars Becklén     - -/29.1