Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
8
D65
876
KD10943
#
9642
32
D9532
E8
#
EKD1053
109
K4
kn76
#
kn7
EKkn874
Ekn10
52

Optimalt kontrakt: 4D V-1 200
 NT
N951036
S951036
Ö27296
V27296
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 S+1 E 450 37.0/5.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Ulla Borgström - Monica Wester 4 S+1 7 450 37.0/5.0
Mats Holm - Svante Berglund Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 S+1 9 450 37.0/5.0
Sanna Clementsson - Klas Bellander Daniel Matus - Mats Andersson 4 S+1 E 450 37.0/5.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 5 S= E 450 37.0/5.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bo Månsson - Sonja Christensson 4 S+1 E 450 37.0/5.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Britt Lindberg - Åke Lindström 4 S= 9 420 25.0/17.0
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Marianne Servin - Ulla Öberg 4 S= 9 420 25.0/17.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Hanna Lewandowski - Lars Becklén 4 S= 9 420 25.0/17.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S= 9 420 25.0/17.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ingrid Wallin - Ann Lange 4 S= 2 420 25.0/17.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S= 9 420 25.0/17.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3 S+1 9 170 17.0/25.0
Nancy Thern - Helena Cewers Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 S+1 2 170 17.0/25.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö-1 E 100 14.0/28.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 S-1 3 -50 12.0/30.0
Karin Sjögren - Helen Roos Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 Ö= E -140 9.0/33.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Birgitta Lindblad - Arne Månsson 2 Ö+1 5 -140 9.0/33.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Mikael Palade - Lennart Tenland 3 Ö+1 E -170 5.0/37.0
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Agneta Johansson - Lars Svensson 3 Ö+1 E -170 5.0/37.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 Ö= E -620 1.0/41.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 Ö= E -620 1.0/41.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson     - -/23.0