Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
8
106
Ekn9862
K843
#
EDkn965
K93
D4
65
#
103
872
K73
Dkn972
#
K742
EDkn54
105
E10

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N79868
S79868
Ö63474
V63575
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Nancy Thern - Helena Cewers 4D V-3 E 500 42.0/0.0
Hanna Lewandowski - Lars Becklén Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3D V-2 4 300 40.0/2.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bo Månsson - Sonja Christensson 2NT S+1 D 150 38.0/4.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 S= 10 130 35.0/7.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Gun Bellander - Yvonne Tolf 3 N+1 10 130 35.0/7.0
Mats Holm - Svante Berglund Karin Sjögren - Helen Roos 3 S= 6 110 30.0/12.0
Ulla Borgström - Monica Wester Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 N= 10 110 30.0/12.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N= 10 110 30.0/12.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 V-2 E 100 25.0/17.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V-2 10 100 25.0/17.0
Daniel Matus - Mats Andersson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 V-1 10 50 20.0/22.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Britt Lindberg - Åke Lindström 3 V-1 10 50 20.0/22.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Mona Andersson - Anita Olofsson 2 V-1 10 50 20.0/22.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3 N-1 10 -50 15.0/27.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 S-1 E -50 15.0/27.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1 V= 10 -80 12.0/30.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S-2 E -100 9.0/33.0
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 5 N-2 10 -100 9.0/33.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 2 V= 10 -110 6.0/36.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Sanna Clementsson - Klas Bellander 1 V+2 10 -140 3.0/39.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 V+1 8 -140 3.0/39.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Mikael Palade - Lennart Tenland 2D Ö= E -470 0.0/42.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard     - -/25.1