Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
EK4
KD8
72
D10652
#
652
Ekn65
K853
98
#
kn873
10974
104
E43
#
D109
32
EDkn96
Kkn7

Optimalt kontrakt: 4NT S= 630
 NT
N1097910
S1097910
Ö33543
V33643
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Davy - Karen Nielsen Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT N+2 3 660 40.0/2.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT N+2 7 660 40.0/2.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT S+2 6 660 40.0/2.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT N+1 7 630 26.0/16.0
Daniel Matus - Mats Andersson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT N+1 3 630 26.0/16.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N+1 10 630 26.0/16.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT N+1 10 630 26.0/16.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Mats Holm - Svante Berglund 3NT N+1 10 630 26.0/16.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT N+1 10 630 26.0/16.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N+1 3 630 26.0/16.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT N+1 3 630 26.0/16.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT N+1 4 630 26.0/16.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Nancy Thern - Helena Cewers 3NT N+1 4 630 26.0/16.0
Hanna Lewandowski - Lars Becklén Ingrid Wallin - Ann Lange 3NT N+1 10 630 26.0/16.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3NT N= 4 600 11.0/31.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT N= 7 600 11.0/31.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT N= 10 600 11.0/31.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT S= 5 600 11.0/31.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 2NT N+2 10 180 6.0/36.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 2 N+2 3 130 3.0/39.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Sanna Clementsson - Klas Bellander 2 N+2 7 130 3.0/39.0
Karin Sjögren - Helen Roos Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT S-2 5 -200 0.0/42.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren     - -/23.3