Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
E972
KDkn43
D4
K7
#
K5
975
kn65
109543
#
kn84
E1086
K108
E82
#
D1063
2
E9732
Dkn6

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N689109
S68898
Ö74434
V74434
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 S+1 10 450 42.0/0.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Ulla Borgström - Monica Wester 4 S= 9 420 39.0/3.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 4 S= 10 420 39.0/3.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Anitha Lindgren - Marian Krook 2 N+2 8 170 35.0/7.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 N+1 E 170 35.0/7.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1 Ö-3 6 150 31.0/11.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Gun Bellander - Yvonne Tolf 1 Ö-3 3 150 31.0/11.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 S+1 4 140 25.0/17.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 S= 10 140 25.0/17.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3 S= 10 140 25.0/17.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 S= 9 140 25.0/17.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1 Ö-2 D 100 18.0/24.0
Karin Sjögren - Helen Roos Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 1 Ö-2 D 100 18.0/24.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1 Ö-2 D 100 18.0/24.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bo Månsson - Sonja Christensson 1 Ö-1 7 50 14.0/28.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3 S-1 9 -50 9.0/33.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Daniel Matus - Mats Andersson 3 S-1 5 -50 9.0/33.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 N-1 E -50 9.0/33.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N-1 8 -50 9.0/33.0
Mats Holm - Svante Berglund Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2NT S-2 5 -100 3.0/39.0
Nancy Thern - Helena Cewers Hanna Lewandowski - Lars Becklén 4 S-2 10 -100 3.0/39.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Sanna Clementsson - Klas Bellander 3NT N-4 2 -200 0.0/42.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson     - 23.0/-