Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Nord giv
alla i zon
#
KD976
E97
KD4
kn8
#
kn3
Dkn3
kn107653
62
#
102
K8652
2
EKD107
#
E854
104
E98
9543

Optimalt kontrakt: 5D Ö-2 500
 NT
N464108
S464108
Ö76934
V76934
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 N= E 620 39.0/3.0
Mats Holm - Svante Berglund Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 N= E 620 39.0/3.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N= E 620 39.0/3.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 4 N= E 620 39.0/3.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Rolf Sjödahl - Alf Pihl 5 Ö-2 E 200 34.0/8.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Sanna Clementsson - Klas Bellander 2 N+2 E 170 20.0/22.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 N+1 E 170 20.0/22.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Ulla Borgström - Monica Wester 3 N+1 E 170 20.0/22.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Anitha Lindgren - Marian Krook 2 N+2 K 170 20.0/22.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 S+1 E 170 20.0/22.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3 N+1 K 170 20.0/22.0
Karin Sjögren - Helen Roos Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3 N+1 E 170 20.0/22.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N+1 E 170 20.0/22.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N+1 E 170 20.0/22.0
Nancy Thern - Helena Cewers Hanna Lewandowski - Lars Becklén 2 N+2 E 170 20.0/22.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3 N+1 2 170 20.0/22.0
Mikael Palade - Lennart Tenland Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 N+1 E 170 20.0/22.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 N+2 2 170 20.0/22.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 V-1 K 100 4.0/38.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bo Månsson - Sonja Christensson 2 Ö-1 4 100 4.0/38.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Gun Bellander - Yvonne Tolf 4 Ö-1 E 100 4.0/38.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Daniel Matus - Mats Andersson 2 Ö+2 8 -170 0.0/42.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson     - 23.0/-