Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
1052
Dkn76
5
E10874
#
976
109
Ekn9874
K3
#
843
K4
KD103
Dkn95
#
EKDkn
E8532
62
62

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N9611117
S9611117
Ö47123
V47123
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 5D V-4 5 800 42.0/0.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 S+2 7 680 40.0/2.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Nils Lindblad - Louise Grandinsson 5 S= E 650 35.0/7.0
Mats Holm - Svante Berglund Sanna Clementsson - Klas Bellander 5 N= K 650 35.0/7.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S+1 E 650 35.0/7.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 S+1 E 650 35.0/7.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Bo Johansson - Elsa Johansson 4 N= E 620 29.0/13.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 S= E 620 29.0/13.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3 S+3 10 230 24.0/18.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 S+4 3 230 24.0/18.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mikael Palade - Lennart Tenland 3 S+3 10 230 24.0/18.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Karin Sjögren - Helen Roos 2 S+3 Kn 200 15.0/27.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Hanna Lewandowski - Lars Becklén 5 V-4 E 200 15.0/27.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 5 V-4 D 200 15.0/27.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3 N+2 K 200 15.0/27.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3 S+2 E 200 15.0/27.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3 S+2 E 200 15.0/27.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 S+1 E 170 8.0/34.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 5 Ö-3 E 150 5.0/37.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V-3 D 150 5.0/37.0
Ulla Borgström - Monica Wester Daniel Matus - Mats Andersson 4 Ö-2 E 100 2.0/40.0
Nancy Thern - Helena Cewers Rolf Sjödahl - Alf Pihl 5 V-1 E 50 0.0/42.0
Bo Månsson - Sonja Christensson     - -/21.0