Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp TL: Kristina 2016-03-16

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.16

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
Ekn1085
E9
97
KD105
#
K632
D54
K83
kn93
#
97
Kkn8762
1054
86
#
D4
103
EDkn62
E742

Optimalt kontrakt: 6 S= 920
 NT
N12117109
S12117109
Ö11611
V11621
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Svante Berglund Sanna Clementsson - Klas Bellander 6 S= 6 920 42.0/0.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT N+2 2 460 40.0/2.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 S+1 4 420 37.0/5.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson 5 S+1 4 420 37.0/5.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Karin Sjögren - Helen Roos 3NT N= 8 400 29.0/13.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3NT S= 3 400 29.0/13.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 5 S= 3 400 29.0/13.0
Gun Bellander - Yvonne Tolf Hanna Lewandowski - Lars Becklén 3NT N= 6 400 29.0/13.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Birgitta Lindblad - Arne Månsson 5 S= 5 400 29.0/13.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Margaretha Olsson - Göran Ekelund 5 S= 3 400 29.0/13.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 S+3 4 170 20.0/22.0
Ulla Borgström - Monica Wester Daniel Matus - Mats Andersson 3 N+1 8 170 20.0/22.0
Ingrid Wallin - Ann Lange Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 3 S+3 2 170 20.0/22.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mikael Palade - Lennart Tenland 3 S+2 4 150 14.0/28.0
Mona Andersson - Anita Olofsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3 N+2 2 150 14.0/28.0
Nancy Thern - Helena Cewers Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S+1 D 150 14.0/28.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2NT N-1 7 -50 9.0/33.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT N-1 7 -50 9.0/33.0
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT N-2 7 -100 4.0/38.0
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Bo Johansson - Elsa Johansson 3NT S-2 7 -100 4.0/38.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT N-2 8 -100 4.0/38.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3NT N-3 2 -150 0.0/42.0
Bo Månsson - Sonja Christensson     - -/21.0