Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-02 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-02

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.03.02

Öst giv
N-S i zon
KD8
93
EKD3
KDkn6
74
kn652
108765
52
kn1062
EKD74
942
3
E953
108
kn
E109874

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N1186108
S1186108
Ö05710
V05710
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 5 S= 5 600 29/11
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT N= E 600 29/11
Mikael Palade - Lennart Tenland Thomas Davy - Karen Nielsen 5 N= E 600 29/11
Britt Lindberg - Åke Lindström Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3NT N= E 600 29/11
Marianne Servin - Ulla Öberg Christina Kronlund - Thomas Ålander 5 S= 6 600 29/11
Inger Tjörnhagen - Yvonne Tolf Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT N= E 600 29/11
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 S= Kn 600 29/11
Björn Karlsson - Ann Bomark Östen Svantesson - Anders Edstrand 5 S= E 600 29/11
Ingrid Wallin - Ann Lange Rutger Persson - Claes Nilsson 5 S= 2 600 29/11
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT N= E 600 29/11
Gun Jensen-Carlén - Kerstin Degermark Mona Andersson - Anita Olofsson 3NT N= E 600 29/11
Cornelia Tiller - Magnus Friberg Anitha Lindgren - Marian Krook 5 S= Kn 600 29/11
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Börje Persson - Folke Abrahamsson 4 S+1 5 150 15/25
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jane Brändemar - Nina Nilsson 2NT N+1 E 150 15/25
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Milan Korac - Håkan Myrhagen 3NT N-1 E -100 8/32
Gun Bellander - Klas Bellander Hanna Lewandowski - Lars Becklén 3NT N-1 E -100 8/32
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3NT N-1 E -100 8/32
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Ulla Borgström - Monica Wester 3NT S-1 Kn -100 8/32
Monika Stenmo - Guje Ekberg Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3NT N-1 E -100 8/32
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Sven Persson - Göran Danielsson 4 N-3 K -300 2/38
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 6NTD N-3 E -800 0/40