Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Syd giv
alla i zon
#
EK
Dkn873
109
7632
#
Dkn64
962
Dkn5
1098
#
109752

8743
Kkn54
#
83
EK1054
EK62
ED

Optimalt kontrakt: 7D V-7 2000
 NT
N111113711
S111113711
Ö22062
V22062
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Clementsson - Lars Becklén Rolf Jönsson - Jan Strandberg 7 S= 4 2210 36/0
Britt Lindberg - Hans Antolin Hans Ryning - Gösta Wiik 6 S+1 D 1460 28/8
Marianne Servin - Ulla Öberg Bodil Wikström - Roger Bergforsen 6 N+1 10 1460 28/8
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz 6 S+1 D 1460 28/8
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 6 S+1 10 1460 28/8
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 6 S+1 Kn 1460 28/8
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Karin Sjögren - Louise Nordlindh 6 N+1 10 1460 28/8
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Birgit Hartman - Elsa Olsson 6 S+1 D 1460 28/8
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 6 S= D 1430 18/18
Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn Gunlis Åberg - Torgny Olsson 6 S= D 1430 18/18
Gun Bellander - Yvonne Tolf Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 6 S= D 1430 18/18
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Milan Korac - Tomas Lindqvist 4 S+3 D 710 11/25
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 4 S+3 6 710 11/25
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 S+3 2 710 11/25
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 S+3 4 710 11/25
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Gunilla Wallin - Elsie Hägg 4 S+2 5 680 4/32
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Marianne Andersson - Eva Landin 4 S+2 10 680 4/32
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 5 S+1 D 680 4/32
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT S+2 10 660 0/36