Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
EK1064
D9
E653
84
#
kn985
kn876
K97
D6
#
D732
K10
4
E109732
#

E5432
Dkn1082
Kkn5

Optimalt kontrakt: 5 S= 400
 NT
N611979
S611979
Ö72464
V62454
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Clementsson - Lars Becklén Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren 2D Ö-2 D 500 36/0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT N+2 9 460 33/3
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3NT S+2 D 460 33/3
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT S+1 5 430 30/6
Milan Korac - Tomas Lindqvist Gunlis Åberg - Torgny Olsson 5 S= D 400 20/16
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Bodil Wikström - Roger Bergforsen 3NT S= 7 400 20/16
Britt Lindberg - Hans Antolin Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 3NT S= 7 400 20/16
Gun Bellander - Yvonne Tolf Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 5 S= D 400 20/16
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Gunilla Wallin - Elsie Hägg 5 S= D 400 20/16
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 3NT S= 6 400 20/16
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 5 N= E 400 20/16
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Rolf Jönsson - Jan Strandberg 5 S= 6 400 20/16
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT S= D 400 20/16
Marianne Andersson - Eva Landin Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 3 S+2 D 150 10/26
Hans Ryning - Gösta Wiik Marianne Servin - Ulla Öberg 3 N+1 10 130 7/29
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 3 S+1 D 130 7/29
Louise Grandinsson - Christina Leander Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 S= 6 110 4/32
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Birgit Hartman - Elsa Olsson 4 N-1 4 -50 1/35
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N-1 4 -50 1/35