Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
8
kn98
K1085
K8763
#
D10
D75
E73
kn10942
#
K65432
E3
D962
D
#
Ekn97
K10642
kn4
E5

Optimalt kontrakt: 3D Ö-1 100
 NT
N76956
S76956
Ö67486
V67486
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Gunilla Wallin - Elsie Hägg 3D S= D 730 36/0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 S+2 7 170 33/3
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 3 S+1 10 170 33/3
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Bodil Wikström - Roger Bergforsen 3 Ö-3 4 150 29/7
Louise Grandinsson - Christina Leander Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 Ö-3 E 150 29/7
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 3 S= D 140 26/10
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S= D 110 24/12
Gun Bellander - Yvonne Tolf Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 2 Ö-2 E 100 22/14
Milan Korac - Tomas Lindqvist Gunlis Åberg - Torgny Olsson 2 Ö-1 4 50 14/22
Britt Lindberg - Hans Antolin Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 2 Ö-1 E 50 14/22
Jan Clementsson - Lars Becklén Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren 2 Ö-1 6 50 14/22
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Birgit Hartman - Elsa Olsson 3 Ö-1 Kn 50 14/22
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 2 Ö-1 E 50 14/22
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3 Ö-1 E 50 14/22
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 Ö-1 E 50 14/22
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 S-1 D -100 5/31
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 4 S-1 D -100 5/31
Hans Ryning - Gösta Wiik Marianne Servin - Ulla Öberg 2 Ö= E -110 1/35
Marianne Andersson - Eva Landin Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 2 Ö= E -110 1/35