Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Väst giv
alla i zon
#
EK9754
952
5
1096
#
D
EK86
D763
ED54
#
1082
D743
EK102
kn7
#
kn63
kn10
kn984
K832

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N42274
S42274
Ö9111167
V9111167
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 1 N+1 E 110 36/0
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 3 Ö-1 3 100 34/2
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren 2 N-1 E -100 31/5
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 2 N-1 E -100 31/5
Marianne Servin - Ulla Öberg Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 3 Ö= 3 -110 28/8
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 Ö= Kn -130 26/10
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Bodil Wikström - Roger Bergforsen 3 V+2 E -150 24/12
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Gun Bellander - Yvonne Tolf 3 V+1 E -170 22/14
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3 V+2 E -200 20/16
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Louise Grandinsson - Christina Leander 3 V+3 E -230 18/18
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz 4 V= E -620 13/23
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Hans Ryning - Gösta Wiik 4 Ö= Kn -620 13/23
Britt Lindberg - Hans Antolin Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö= Kn -620 13/23
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Birgit Hartman - Elsa Olsson 4 V= E -620 13/23
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Stig Unoson - Ulf Schjånberg 4 V+1 E -650 4/32
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Milan Korac - Tomas Lindqvist 4 V+1 E -650 4/32
Marianne Andersson - Eva Landin Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 4 V+1 K -650 4/32
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan Clementsson - Lars Becklén 4 V+1 E -650 4/32
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V+1 E -650 4/32