Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
EK7
2
98732
9876
#
5
KDkn9873
K
K1054
#
Dkn98643
654
ED10
#
102
E10
kn654
EDkn32

Optimalt kontrakt: 5D N-2 -300
 NT
N89145
S89145
Ö541098
V541098
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Hans Ryning - Gösta Wiik 5D Ö-2 4 300 36/0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren 4 V-1 E 50 32/4
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 5 V-1 E 50 32/4
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Birgit Hartman - Elsa Olsson 4 V-1 E 50 32/4
Jan Clementsson - Lars Becklén Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3 Ö= 5 -140 28/8
Milan Korac - Tomas Lindqvist Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 5D S-2 5 -300 26/10
Gun Bellander - Yvonne Tolf Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 4 V= E -420 21/15
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Håkan Stenfot - Mari Segerberg 4 V= E -420 21/15
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 V= 9 -420 21/15
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Irene Nilsén - Gunvor Dieden 4 V= E -420 21/15
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Britt Lindberg - Hans Antolin 4 Ö+1 6 -450 10/26
Marianne Servin - Ulla Öberg Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 V+1 E -450 10/26
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Gunilla Wallin - Elsie Hägg 4 V+1 E -450 10/26
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 V+1 E -450 10/26
Marianne Andersson - Eva Landin Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V+1 K -450 10/26
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 V+1 E -450 10/26
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Louise Grandinsson - Christina Leander 4 V+1 E -450 10/26
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström 4 V+2 9 -480 2/34
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 5D S-4 E -800 0/36