Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Syd giv
alla i zon
#
4
EKD75
1093
9532
#
76
83
E52
KDkn1087
#
ED952
kn94
K874
6
#
Kkn1083
1062
Dkn6
E4

Optimalt kontrakt: 2 S= 110
 NT
N56876
S56876
Ö87556
V87556
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Håkan Stenfot - Mari Segerberg 4D Ö-3 10 800 36/0
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 3 Ö-5 2 500 34/2
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 3 Ö-3 E 300 32/4
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström 2 Ö-2 E 200 28/8
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Irene Nilsén - Gunvor Dieden 3 V-2 4 200 28/8
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT Ö-2 3 200 28/8
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Hans Ryning - Gösta Wiik 2 N+1 K 140 22/14
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren 3 S= 6 140 22/14
Jan Clementsson - Lars Becklén Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 2 N+1 6 140 22/14
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Birgit Hartman - Elsa Olsson 2 N= 6 110 18/18
Marianne Servin - Ulla Öberg Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Pass   15/21
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Louise Grandinsson - Christina Leander Pass   15/21
Milan Korac - Tomas Lindqvist Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 N-1 6 -100 10/26
Marianne Andersson - Eva Landin Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N-1 6 -100 10/26
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 2 S-1 K -100 10/26
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Britt Lindberg - Hans Antolin 3 V= E -110 6/30
Gun Bellander - Yvonne Tolf Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 3 N-2 6 -200 3/33
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 2NT S-2 K -200 3/33
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Gunilla Wallin - Elsie Hägg 2NT S-4 K -400 0/36