Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
K4
D94
K10984
973
#
75
kn75
D752
kn1054
#
Ekn32
EK32
E6
ED2
#
D10986
1086
kn3
K86

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N46565
S46465
Ö87878
V97878
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 4 Ö-3 6 300 34/2
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 Ö-3 3 300 34/2
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö-3 Kn 300 34/2
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 3NT Ö-2 9 200 27/9
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö-2 10 200 27/9
Jan Clementsson - Lars Becklén Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2NT Ö-2 8 200 27/9
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Irene Nilsén - Gunvor Dieden 4 Ö-2 Kn 200 27/9
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT Ö-1 8 100 17/19
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT Ö-1 6 100 17/19
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT Ö-1 8 100 17/19
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT Ö-1 8 100 17/19
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Marianne Andersson - Eva Landin 3NT Ö-1 8 100 17/19
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Birgit Hartman - Elsa Olsson 3NT Ö-1 8 100 17/19
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Rolf Jönsson - Jan Strandberg 2 Ö= 6 -90 10/26
Britt Lindberg - Hans Antolin Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 2NT Ö= 8 -120 7/29
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Hans Ryning - Gösta Wiik 2NT Ö= 8 -120 7/29
Gun Bellander - Yvonne Tolf Milan Korac - Tomas Lindqvist 3NT Ö= 8 -600 3/33
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 3NT Ö= 10 -600 3/33
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 3NT Ö+1 8 -630 0/36