Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
94
K976542
D2
K7
#
kn1087
8
EK10875
kn2
#
EK3
3
9643
ED1085
#
D652
EDkn10
kn
9643

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -920
 NT
N21821
S21821
Ö11125106
V11125106
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 N+1 E 140 36/0
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Marianne Servin - Ulla Öberg 4 N-1 E -100 31/5
Gun Bellander - Yvonne Tolf Milan Korac - Tomas Lindqvist 4 N-1 E -100 31/5
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Rolf Jönsson - Jan Strandberg 4 N-1 E -100 31/5
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Birgit Hartman - Elsa Olsson 4 N-1 E -100 31/5
Britt Lindberg - Hans Antolin Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 4 V+1 K -150 26/10
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 Ö+2 E -170 22/14
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 4 V+2 9 -170 22/14
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 V+2 7 -170 22/14
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N-2 E -200 17/19
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 N-2 E -200 17/19
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 5 V= 9 -400 13/23
Jan Clementsson - Lars Becklén Bo Hedberg - Fredrik Bonde 5 V= 9 -400 13/23
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Irene Nilsén - Gunvor Dieden 5 V+1 6 -420 8/28
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Louise Grandinsson - Christina Leander 5 V+1 2 -420 8/28
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 V+1 K -420 8/28
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 5 Ö+2 Kn -440 3/33
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Marianne Andersson - Eva Landin 5 V+2 7 -440 3/33
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 5D N-2 E -500 0/36