Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Väst giv
alla i zon
#
E6
kn965
863
9732
#
K10832
K104
E7
kn108
#
kn7
E82
kn92
EKD54
#
D954
D73
KD1054
6

Optimalt kontrakt: 5 V= -600
 NT
N26533
S26533
Ö116898
V116898
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren 3NT Ö-3 K 300 36/0
Hans Ryning - Gösta Wiik Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz 4 Ö-2 6 200 32/4
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Gunilla Wallin - Elsie Hägg 4 V-2 5 200 32/4
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 3NT Ö-2 K 200 32/4
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3NT Ö-1 5 100 28/8
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Gun Bellander - Yvonne Tolf 2 Ö+1 5 -110 25/11
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 Ö= K -110 25/11
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 2 Ö+2 4 -130 22/14
Britt Lindberg - Hans Antolin Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 3NT V= 5 -600 17/19
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Milan Korac - Tomas Lindqvist 3NT Ö= K -600 17/19
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT Ö= 4 -600 17/19
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö= 5 -600 17/19
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Marianne Servin - Ulla Öberg 4 Ö= 6 -620 12/24
Birgit Hartman - Elsa Olsson Håkan Stenfot - Mari Segerberg 3NT Ö+1 5 -630 7/29
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Jan Clementsson - Lars Becklén 3NT V+1 5 -630 7/29
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3NT Ö+1 K -630 7/29
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3NT Ö+1 10 -630 7/29
Louise Grandinsson - Christina Leander Marianne Andersson - Eva Landin 3NT Ö+2 5 -660 2/34
Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT Ö+3 4 -690 0/36