Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
KD1098
kn1032
EK5
8
#
76
65
109764
Ekn73
#
E5
EK4
Dkn2
D9654
#
kn432
D987
83
K102

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -130
 NT
N33885
S33985
Ö109458
V109458
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Hans Antolin Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 N+1 E 140 33/3
Gun Bellander - Yvonne Tolf Gunilla Wallin - Elsie Hägg 2 N+1 E 140 33/3
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N+1 E 140 33/3
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Jan Clementsson - Lars Becklén 2 N+1 E 140 33/3
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2 N= E 110 25/11
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Hans Ryning - Gösta Wiik 2 N= E 110 25/11
Marianne Andersson - Eva Landin Håkan Stenfot - Mari Segerberg 2 N= 4 110 25/11
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 2 N= E 110 25/11
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 1NT Ö-2 7 100 20/16
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 4 Ö-1 2 50 18/18
Louise Grandinsson - Christina Leander Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson 1NT Ö= 8 -90 16/20
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 N-1 E -100 13/23
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 2 N-1 E -100 13/23
Milan Korac - Tomas Lindqvist Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström 3 Ö= 7 -110 10/26
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 1NT Ö+1 7 -120 8/28
Marianne Servin - Ulla Öberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö= 3 -130 6/30
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Birgit Hartman - Elsa Olsson 1NT Ö+2 7 -150 4/32
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg Bodil Wikström - Roger Bergforsen 1NT Ö+3 9 -180 2/34
Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 N-2 E -200 0/36