Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
Dkn6
D1095
E10
E542
#
109875
kn84
864
kn3
#
E42
K72
K97
10987
#
K3
E63
Dkn532
KD6

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N101010810
S101010810
Ö33343
V33343
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Servin - Ulla Öberg Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 3NT N+3 2 490 36/0
Milan Korac - Tomas Lindqvist Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT N+2 9 460 32/4
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz 3NT N+2 2 460 32/4
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 3NT N+2 10 460 32/4
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 3NT S+1 10 430 24/12
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT S+1 9 430 24/12
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Irene Nilsén - Gunvor Dieden 3NT S+1 10 430 24/12
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3NT N+1 7 430 24/12
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Marianne Andersson - Eva Landin 3NT N+1 10 430 24/12
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 4 N= E 420 17/19
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 N= E 420 17/19
Hans Ryning - Gösta Wiik Gun Bellander - Yvonne Tolf 3NT N= 7 400 8/28
Britt Lindberg - Hans Antolin Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 3NT S= 10 400 8/28
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Bodil Wikström - Roger Bergforsen 3NT S= 10 400 8/28
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT N= 2 400 8/28
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT N= 10 400 8/28
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3NT S= 10 400 8/28
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Jan Clementsson - Lars Becklén 3NT N= 10 400 8/28
Birgit Hartman - Elsa Olsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 5 N-2 10 -100 0/36