Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
Kkn842
K9
863
E63
#
109
ED8753
107
Kkn8
#
D65
62
EKD54
D104
#
E73
kn104
kn92
9752

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N65376
S65376
Ö78966
V78966
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Britt Lindberg - Hans Antolin 5 V-3 8 300 36/0
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 V-2 2 200 33/3
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V-2 E 200 33/3
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz 3 V-1 8 100 26/10
Marianne Servin - Ulla Öberg Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 3 V-1 3 100 26/10
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Louise Grandinsson - Christina Leander 3 V-1 E 100 26/10
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Birgit Hartman - Elsa Olsson 3 V-1 2 100 26/10
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3 V-1 E 100 26/10
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 1 N-1 E -50 20/16
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Hans Ryning - Gösta Wiik 2 N-2 E -100 15/21
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Håkan Stenfot - Mari Segerberg 3 N-2 E -100 15/21
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 2 N-2 E -100 15/21
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 N-2 E -100 15/21
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 Ö= E -110 10/26
Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn Milan Korac - Tomas Lindqvist 2 V+1 2 -140 7/29
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V+1 4 -140 7/29
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Gunlis Åberg - Torgny Olsson 3 N-3 E -150 4/32
Gun Bellander - Yvonne Tolf Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 N-4 E -200 2/34
Marianne Andersson - Eva Landin Jan Clementsson - Lars Becklén 4 V+1 E -650 0/36