Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
ED8762
K7

EK762
#
K
D542
10742
D543
#
kn103
Ekn1096
D93
98
#
954
83
EKkn865
kn10

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N996118
S986107
Ö12713
V44725
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 6 N= 9 1430 36/0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz 4 N+2 9 680 31/5
Marianne Andersson - Eva Landin Jan Clementsson - Lars Becklén 4 N+2 9 680 31/5
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 4 N+2 3 680 31/5
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Rolf Jönsson - Jan Strandberg 4 N+2 9 680 31/5
Marianne Servin - Ulla Öberg Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 4 N+1 Kn 650 25/11
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Louise Grandinsson - Christina Leander 4 N+1 9 650 25/11
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N= E 620 22/14
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Britt Lindberg - Hans Antolin 2 N+4 9 230 20/16
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Gunlis Åberg - Torgny Olsson 2 N+3 9 200 15/21
Gun Bellander - Yvonne Tolf Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 2 N+3 8 200 15/21
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N+3 9 200 15/21
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 N+3 E 200 15/21
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 N+2 E 170 10/26
Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn Milan Korac - Tomas Lindqvist 3 N= 9 140 8/28
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Birgit Hartman - Elsa Olsson 2NT N= Kn 120 6/30
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 5 N-1 3 -100 2/34
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Hans Ryning - Gösta Wiik 6 N-1 E -100 2/34
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Håkan Stenfot - Mari Segerberg 3NT N-1 9 -100 2/34