Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Nord giv
alla i zon
#
10976542
5
6
EK64
#
E3
kn4
EKDkn104
D87
#
KD8
D876
73
kn532
#
kn
EK10932
9852
109

Optimalt kontrakt: 4D N-2 -500
 NT
N53784
S53784
Ö68649
V68649
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Ryning - Gösta Wiik Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 4 V-2 E 200 35/1
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunilla Wallin - Elsie Hägg 4 V-2 E 200 35/1
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3 N+1 7 170 32/4
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz 3 N= 7 140 28/8
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Irene Nilsén - Gunvor Dieden 3 N= 7 140 28/8
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N= 3 140 28/8
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 4 V-1 E 100 23/13
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 3 V-1 E 100 23/13
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 N-1 3 -100 20/16
Gun Bellander - Yvonne Tolf Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 V= 5 -110 18/18
Milan Korac - Tomas Lindqvist Bodil Wikström - Roger Bergforsen 4 V= E -130 13/23
Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn Britt Lindberg - Hans Antolin 4 V= 5 -130 13/23
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3 V+1 5 -130 13/23
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Marianne Andersson - Eva Landin 3 V+1 2 -130 13/23
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Louise Grandinsson - Christina Leander 3 V+2 5 -150 8/28
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Birgit Hartman - Elsa Olsson 4 N-2 7 -200 6/30
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Jan Clementsson - Lars Becklén 3NT V= 6 -600 4/32
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 3NT V+2 E -660 1/35
Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 3NT Ö+2 2 -660 1/35