Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
52
5
K843
1098653
#
kn10
KD1098764
E9
2
#
ED83
kn
10652
EDkn7
#
K9764
E32
Dkn7
K4

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N75152
S75152
Ö671179
V571179
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 6NT Ö-3 7 150 36/0
Jan Clementsson - Lars Becklén Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 5 V-1 5 50 34/2
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Hans Ryning - Gösta Wiik 3 V+1 10 -170 29/7
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 3 V+1 5 -170 29/7
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3 V+1 4 -170 29/7
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Birgit Hartman - Elsa Olsson 3 V+1 4 -170 29/7
Marianne Servin - Ulla Öberg Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 3 V+2 5 -200 24/12
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Gunilla Wallin - Elsie Hägg 4 V= 5 -420 17/19
Gun Bellander - Yvonne Tolf Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 V= 5 -420 17/19
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Marianne Andersson - Eva Landin 4 V= 5 -420 17/19
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 4 V= 5 -420 17/19
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 V= 5 -420 17/19
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V= 4 -420 17/19
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 4 V+1 3 -450 7/29
Britt Lindberg - Hans Antolin Milan Korac - Tomas Lindqvist 4 V+1 10 -450 7/29
Louise Grandinsson - Christina Leander Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V+1 5 -450 7/29
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 V+1 10 -450 7/29
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 4 V+2 10 -480 1/35
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 4 V+2 5 -480 1/35