Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.01

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
96
732
D953
D983
#
K1054
K8
10762
EK7
#
E73
kn964
Kkn4
kn52
#
Dkn82
ED105
E8
1064

Optimalt kontrakt: 2 V= -90
 NT
N55656
S66656
Ö77777
V78777
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Wikström - Anne-Marie Wikström Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 3NT V-2 5 100 34/2
Håkan Stenfot - Mari Segerberg Gun Jensen-Carlén - Gunnel Gille 2 V-2 5 100 34/2
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2NT Ö-2 8 100 34/2
Junot Delcomyn - Per-Olof Olsson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 1NT S= 3 90 30/6
Louise Grandinsson - Christina Leander Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V-1 2 50 27/9
Jan Clementsson - Lars Becklén Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 2 Ö-1 2 50 27/9
Gun Bellander - Yvonne Tolf Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 1 S-1 4 -50 24/12
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Hans Ryning - Gösta Wiik 1NT Ö= 5 -90 20/16
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 1NT Ö= 2 -90 20/16
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 1NT Ö= 8 -90 20/16
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2 Ö= E -110 15/21
Marianne Servin - Ulla Öberg Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn 2 Ö= E -110 15/21
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg 1NT Ö+1 4 -120 7/29
Britt Lindberg - Hans Antolin Milan Korac - Tomas Lindqvist 2NT Ö= 5 -120 7/29
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 1NT Ö+1 5 -120 7/29
Irene Nilsén - Gunvor Dieden Marianne Andersson - Eva Landin 1NT Ö+1 D -120 7/29
Anna Margareta Friberg - Annalena Holmgren Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 1NT Ö+1 5 -120 7/29
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Birgit Hartman - Elsa Olsson 1NT Ö+1 5 -120 7/29
Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz Gunilla Wallin - Elsie Hägg 1NT Ö+2 D -150 0/36