Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Syd giv
alla i zon
#
EKD
D
K853
Ekn832
#
7643
E93
kn6
D765
#
kn10852
kn8
E104
K104
#
9
K1076542
D972
9

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N8101068
S8101068
Ö53265
V53265
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N+2 2 660 46/0
Göran Ekelund - Hans Mattsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 S+1 4 650 36/10
Jan Öhman - Gunnar Olsson Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 4 S+1 Kn 650 36/10
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Sonja Christensson - Bo Månsson 4 S+1 Kn 650 36/10
Ulla Borgström - Monica Wester Birgitta Lindblad - Arne Månsson 4 S+1 Kn 650 36/10
Claudia Sjöberg - Mats Andersson Göran Nyqvist - Peter Perulf 5 S= Kn 650 36/10
Inga Derving - Ulla Nilborn Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S+1 D 650 36/10
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Håkan Myrhagen - Peter Moricz 4 S+1 Kn 650 36/10
Agneta Johansson - Lars Svensson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 4 S+1 Kn 650 36/10
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S+1 6 650 36/10
Marianne Servin - Ulla Öberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 S= Kn 620 25/21
Bonnie Clementsson - Klas Bellander Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 N= Kn 620 25/21
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan Schneider - Ester Schneider 3NT N= 8 600 22/24
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö-1 9 100 20/26
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3NT N-1 5 -100 16/30
Gun Bellander - Gunlis Åberg Magnus Friberg - Karen Nielsen 4 S-1 6 -100 16/30
Björn Karlsson - Ann Bomark Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 5 S-1 2 -100 16/30
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N-2 5 -200 9/37
Nina Nilsson - Jane Brändemar Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT N-2 Kn -200 9/37
Milan Korac - Yvonne Tolf Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3NT N-2 Kn -200 9/37
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT N-2 2 -200 9/37
Rolf Bergström - Christer Löfgren Jan Clementsson - Lars Becklén 3NT N-3 2 -300 2/44
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT N-3 2 -300 2/44
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mona Andersson - Anita Olofsson 3NT N-3 Kn -300 2/44