Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
kn765
E105
9863
103
#
83
K6
EKkn754
ED8
#
ED9
kn9874
D
kn942
#
K1042
D32
102
K765

Optimalt kontrakt: 5NT Ö= -660
 NT
N32362
S32262
Ö101110711
V101010710
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 5 Ö-1 10 100 45/1
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anitha Lindgren - Marian Krook 5NT Ö-1 10 100 45/1
Jan Öhman - Gunnar Olsson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 2 V+1 10 -110 41/5
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Marianne Servin - Ulla Öberg 3 V= 6 -110 41/5
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Björn Karlsson - Ann Bomark 3 V+1 E -130 37/9
Bonnie Clementsson - Klas Bellander Mona Andersson - Anita Olofsson 3 V+1 6 -130 37/9
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 V+3 3 -150 34/12
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 2NT Ö+4 2 -240 32/14
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö= 2 -600 30/16
Rolf Bergström - Christer Löfgren Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö+1 5 -630 23/23
Göran Nyqvist - Peter Perulf Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 3NT V+1 7 -630 23/23
Ulla Borgström - Monica Wester Sonja Christensson - Bo Månsson 3NT Ö+1 2 -630 23/23
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Håkan Myrhagen - Peter Moricz 3NT Ö+1 2 -630 23/23
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö+1 2 -630 23/23
Karin Andrée - Agneta Dunemark Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT V+1 5 -630 23/23
Göran Ekelund - Hans Mattsson Gun Bellander - Gunlis Åberg 3NT Ö+2 4 -660 10/36
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jan Clementsson - Lars Becklén 3NT Ö+2 2 -660 10/36
Magnus Friberg - Karen Nielsen Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3NT Ö+2 2 -660 10/36
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Milan Korac - Yvonne Tolf 3NT Ö+2 5 -660 10/36
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT Ö+2 2 -660 10/36
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3NT V+2 5 -660 10/36
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Jan Schneider - Ester Schneider 3NT Ö+2 4 -660 10/36
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Claudia Sjöberg - Mats Andersson 3NT V+3 5 -690 1/45
Inga Derving - Ulla Nilborn Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT Ö+3 4 -690 1/45