Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
Dkn2
Kkn86
5
Dkn1062
#
106543
E53
K107
94
#
8
D1074
Ekn6
EK873
#
EK97
92
D98432
5

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N57565
S57565
Ö86878
V86878
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 V-4 5 200 46/0
Sonja Christensson - Bo Månsson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 2 S= 9 90 44/2
Göran Ekelund - Hans Mattsson Ann Christin Åxman - Marianne Falck 2 Ö-1 5 50 35/11
Magnus Friberg - Karen Nielsen Ulla Borgström - Monica Wester 2 Ö-1 E 50 35/11
Milan Korac - Yvonne Tolf Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 2NT Ö-1 5 50 35/11
Gun Bellander - Gunlis Åberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 Ö-1 E 50 35/11
Mona Andersson - Anita Olofsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 Ö-1 E 50 35/11
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 2NT Ö-1 9 50 35/11
Jan Schneider - Ester Schneider Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2NT Ö-1 9 50 35/11
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 Ö-1 5 50 35/11
Nina Nilsson - Jane Brändemar Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2 N-1 E -50 24/22
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 N-1 8 -50 24/22
Jan Clementsson - Lars Becklén Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 S-1 9 -50 24/22
Rutger Persson - Claes Nilsson Björn Karlsson - Ann Bomark 1 Ö= E -70 20/26
Inga Derving - Ulla Nilborn Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT Ö= 2 -90 18/28
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 S-2 9 -100 14/32
Anitha Lindgren - Marian Krook Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT N-2 3 -100 14/32
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Agneta Johansson - Lars Svensson 1NT N-2 7 -100 14/32
Marianne Servin - Ulla Öberg Claudia Sjöberg - Mats Andersson 2 Ö= 5 -110 9/37
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2 Ö= E -110 9/37
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2NT Ö= 3 -120 4/42
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT Ö+1 4 -120 4/42
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bonnie Clementsson - Klas Bellander 1NT Ö+1 E -120 4/42
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 N-4 8 -200 0/46