Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Syd giv
alla i zon
#
K1095
1092
K1053
106
#
D
EKkn5
E972
ED94
#
8764
8643
86
kn75
#
Ekn32
D7
Dkn4
K832

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N55374
S57375
Ö86968
V86968
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 V-2 5 200 46/0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 S= E 110 41/5
Anitha Lindgren - Marian Krook Karin Andrée - Agneta Dunemark 1 S+1 E 110 41/5
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2 S= E 110 41/5
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 2 S= E 110 41/5
Göran Ekelund - Hans Mattsson Ann Christin Åxman - Marianne Falck 3 Ö-1 E 100 35/11
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö-1 3 100 35/11
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT N= 8 90 32/14
Sonja Christensson - Bo Månsson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 2 S-1 E -100 27/19
Magnus Friberg - Karen Nielsen Ulla Borgström - Monica Wester 2 S-1 E -100 27/19
Anders Olsson - Sten Ahlgren Jan Öhman - Gunnar Olsson 2 S-1 K -100 27/19
Jan Schneider - Ester Schneider Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2 N-1 5 -100 27/19
Jan Clementsson - Lars Becklén Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 Ö= D -110 22/24
Nina Nilsson - Jane Brändemar Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 Ö= D -140 19/27
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 1 V+2 10 -140 19/27
Gun Bellander - Gunlis Åberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1NT V+2 10 -150 16/30
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 V+1 9 -170 13/33
Rutger Persson - Claes Nilsson Björn Karlsson - Ann Bomark 3 V+1 10 -170 13/33
Marianne Servin - Ulla Öberg Claudia Sjöberg - Mats Andersson 2D S-1 E -200 8/38
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2D N-1 8 -200 8/38
Mona Andersson - Anita Olofsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 S-2 E -200 8/38
Milan Korac - Yvonne Tolf Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 2 S-3 E -300 4/42
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bonnie Clementsson - Klas Bellander 2D N-2 E -500 2/44
Inga Derving - Ulla Nilborn Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö+1 K -650 0/46