Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
kn876
97
KDkn8
K82
#
43
EDkn65
E65
E95
#
D1095
K1032
92
Dkn4
#
EK2
84
10743
10763

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N67465
S67465
Ö76977
V76977
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ann Christin Åxman - Marianne Falck 4 V-1 K 100 38/8
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Bonnie Clementsson - Klas Bellander 4 V-1 K 100 38/8
Rutger Persson - Claes Nilsson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 4 V-1 K 100 38/8
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Jan Schneider - Ester Schneider 4 V-1 K 100 38/8
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V-1 2 100 38/8
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Björn Karlsson - Ann Bomark 4 V-1 K 100 38/8
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Agneta Johansson - Lars Svensson 4 V-1 K 100 38/8
Sven Grahn - Wiveca Lindström Mona Andersson - Anita Olofsson 4 V-1 K 100 38/8
Håkan Myrhagen - Peter Moricz Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 V-1 K 100 38/8
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Gun Bellander - Gunlis Åberg 2 V+1 K -140 15/31
Rolf Bergström - Christer Löfgren Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2 V+1 K -140 15/31
Göran Ekelund - Hans Mattsson Ulla Borgström - Monica Wester 2 V+1 K -140 15/31
Marianne Servin - Ulla Öberg Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 2 V+1 K -140 15/31
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 V+1 K -140 15/31
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 V+1 K -140 15/31
Magnus Friberg - Karen Nielsen Claudia Sjöberg - Mats Andersson 2 V+1 K -140 15/31
Milan Korac - Yvonne Tolf Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 2 V+1 K -140 15/31
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Jan Öhman - Gunnar Olsson 2 V+1 D -140 15/31
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Sonja Christensson - Bo Månsson 2 V+1 K -140 15/31
Jan Clementsson - Lars Becklén Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3 V= K -140 15/31
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 V+1 K -140 15/31
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 V+1 K -140 15/31
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 V+1 K -140 15/31
Inga Derving - Ulla Nilborn Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 V+1 6 -170 0/46