Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med hcp max 54 par TL:Kristina 2016-01-20

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.01.20

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
kn9
EK82
kn854
942
#
EK10
107
103
Ekn10763
#
853
D9643
E76
D8
#
D7642
kn5
KD92
K5

Optimalt kontrakt: 4D N-3 -500
 NT
N37464
S38464
Ö95969
V95979
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Friberg - Bengt Rickenstedt Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 S+1 K 110 42/4
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ann Christin Åxman - Marianne Falck 2 N= 10 110 42/4
Jan Öhman - Gunnar Olsson Gun Bellander - Gunlis Åberg 2 S= 10 110 42/4
Mona Andersson - Anita Olofsson Håkan Myrhagen - Peter Moricz 2 S= 10 110 42/4
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 S= E 110 42/4
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Björn Karlsson - Ann Bomark 3 S-1 E -50 36/10
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 V= Kn -90 34/12
Magnus Friberg - Karen Nielsen Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors 2 N-2 D -100 31/15
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 S-2 E -100 31/15
Göran Ekelund - Hans Mattsson Claudia Sjöberg - Mats Andersson 2 Ö= 2 -110 24/22
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulla Borgström - Monica Wester 2 V+1 E -110 24/22
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Marianne Servin - Ulla Öberg 2 V+1 Kn -110 24/22
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Milan Korac - Yvonne Tolf 2 V+1 Kn -110 24/22
Agneta Johansson - Lars Svensson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2 V+1 Kn -110 24/22
Sonja Christensson - Bo Månsson Jan Clementsson - Lars Becklén 2 V+2 Kn -130 10/36
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2 V+2 Kn -130 10/36
Anders Olsson - Sten Ahlgren Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3 V+1 Kn -130 10/36
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 V+1 Kn -130 10/36
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 V+2 E -130 10/36
Anitha Lindgren - Marian Krook Bonnie Clementsson - Klas Bellander 2 V+2 Kn -130 10/36
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stig Unoson - Ulf Schjånberg 2 V+2 E -130 10/36
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V+2 E -130 10/36
Sven Grahn - Wiveca Lindström Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 V+2 9 -130 10/36
Inga Derving - Ulla Nilborn Jan Schneider - Ester Schneider 1NT Ö+3 Kn -180 0/46